sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Zastřešení terasy a jeho výhody

5.5.2017
 
Terasa je v teplotně nadprůměrných měsících nejpoužívanější součástí domu. Dá se na ni lenošit, popíjet s přáteli či grilovat. Abyste si těchto radovánek mohli užívat co nejčastěji, měli byste si terasu zastřešit.
 
 

Nenápadná konstrukce

Nejlevnější formou zastřešení je markýza. V podstatě se jedná o nosnou zásuvnou konzoli, která je přimontována k domu. Plachta je látková, tudíž dokáže dobře zachytit sluneční paprsky i májový deštík, jakmile se ale rozprší, neměli byste na nic čekat a pelášit domů. Také není vhodné vysouvat ji při větrném počasí. Silný vítr může snadno markýzu poškodit, v některých případech zcela zničit. U luxusnějších verzí na to nemusíte dávat příliš velký zřetel, při silném vichru se střecha sama automaticky stáhne.
 

Robustnější zastřešení

Mnohem efektivnější jsou pergoly. Jejich stabilita je mnohem vyšší. Nejsou totiž připevněné pouze k domu, ale drží je i přední sloupy, které jsou zakotvené v zemi. Pergoly si můžete dovybavit i bočními stěnami, která zajistí, že se budete moci na terase dobře bavit i při větrnějším počasí. Střecha zde nefunguje pouze jako slunečník, ale má i funkci deštníku. Může být tradiční tašková, ale na výběr jsou dnes už i střechy z plastu či skla.
 

Největší komfort

Zdaleka nejlepším zastřešením terasy je zimní zahrada. Zde se již nejedná pouze o zastřešení, ale plně funkční nový pokoj. Některé zimní zahrady se dají na léto upravit tak, abyste měli pocit, že sedíte venku a nikoliv vevnitř. Stačí si pouze pořídit typ s posuvnými stěnami. Tato konstrukce je cenově mnohem náročnější než markýza či pergola. Poskytuje ale nejvíce komfortu a umožňuje využívat terasu po celý rok.
 

Nad střechou přemýšlejte

Určitě by bylo škoda nevybavit terasu alespoň základním zastřešením. A může být i promokavé. Zmoknout není žádná tragédie, spáleniny od sluníčka jsou mnohem větším problémem.
 

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l