sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Čím zastínit terasu u domu?

18.5.2017
 
Řešíte, čím zastínit terasu u svého domu? Na výběr máte celou řadu střešních krytin. 
 
 

Zastřešení terasy

Na zastřešení konstrukce dřevěné terasy lze použít betonové tašky nebo ploché polykarbonátové desky zvané makrolon. V současnosti se používá také vlnitý trapézový polykarbonát, asfaltový šindel či plech. Jaký materiál pro zastřešení terasy zvolíte, ohlížet se můžete na estetickou i finanční stránku. Stejně tak lze vybrat zastřešení v mnoha barvách, polykarbonát může být bílý, opálový, mléčný nebo bronzový. 
 

Markýzy

Terasu je možné zastínit i mnohem levnějším způsobem a to pomocí markýz. Textilní markýza vás ochrání před sluncem stejně dobře jako výše zmíněná střešní krytina. Markýzu můžete připevnit na zeď domu nebo zvolit výklopnou, výsuvnou, kazetovou nebo kloubovou variantu. 
 

Textilní pergoly či altány 

Nemáte zastřešenou terasu? Pak ani v tomto případě nemusíte zoufat. Posezení na zahradě můžete vytvořit pomocí plachtového altánu nebo pergoly. Textilní altány vypadají jako přístřešek, mají kovovou konstrukci, zastřešení je řešeno shora, z bočních stran jsou otevřené. Existují i varianty, kdy je možné mít boční zastřešení, které při dešti uzavřete. Altán pak lze jednoduše složit a uklidit, jakmile jej nepotřebujete. 
 

Slunečník

Pokud je vaše zahrada malá na to, aby na ní stála zastřešená terasa nebo plachtový altán, pak je jednoduché řešení pořídit si slunečník v barvách a velikostech, které vám nejvíce budou vyhovovat. I tato levná stínící varianta umožní příjemné posezení s kávou či lahodnou zmrzlinou v letních dnech. Vybrat si můžete z celé řady modelů, díky kterým bude vaše zahrada vypadat vždy krásně. 

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l