sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Dřevo nebo WPC?

6.7.2017
 
Podlahu terasy si můžete postavit jednoduše. Může být z kamene či ze zámkové dlažby. Můžete jít na to i složitěji a zvolit si jako materiál dřevo nebo jeho napodobeninu v podobě wpc podlahy.
 
 

 

Podlaha musí být kvalitní

 
Pro dřevěné podlahy byste si měli zvolit dřevinu, která hodně vydrží. Běžný smrk nebo borovice jsou z dlouhodobého hlediska k ničemu. Jedná se sice o levnou záležitost, ale během pár let se taková podlaha pod vlivem počasí zcela znehodnotí a bude potřeba přistoupit k její výměně. Když už chcete podlahu ze dřeva, nejlepší volbou je teak. Ten je super odolný, ale také tak drahý. Vhodnou alternativou je kompozitní materiál. Wpc terasy stojí sice podobné peníze jako terasy z teaku, ale mají mnohem lepší vlastnosti.
 

 

Vynikající vlastnosti

 
Wpc je v podstatě umělé dřevo. Nejde však o čistý plast natřený vhodnou barvou, ale o kombinaci dřevité moučky a polymeru. Dřevitá moučka je obsažena ze 75%, takže jde v podstatě o přírodní materiál obohacený vlastnostmi plastu. Díky tomu jsou wpc podlahy k nerozeznání od podlah ze dřeva. Přidaný polymer způsobuje, že wpc nenapadají dřevokazní škůdci, nepodléhá hnilobě ani se nekroutí a nesesychá. Jedná se takřka o ideální surovinu.
 

 

Měl by být pod střechou

 
I když má wpc mnoho pozitiv, nechybí mu ani několik negativních vlastností. Za prvé je hořlavější než dřevo. Při grilování byste si tak měli dát větší pozor. Nečekejte ale, že hned první jiskra zažehne požár. I druhý nešvar souvisí s teplotou. Wpc podlahy mají tendenci se na přímém slunci rozehřívat. Tento problém se dá ale vyřešit poměrně snadno, a to zastřešením terasy.

 

Sázejte na kvalitu

 

Dřevěná podlaha na terase je klasika, ale měla by být postavená z kvalitních dřevin jako je například teak. Za podobné peníze si však můžete postavit terasu z wpc, která nebude postrádat přírodní vzhled, ale bude kvalitnější.

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l