sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Dejte terasu před jarem opět do formy

 
Už se těšíte, až budete každou volnou chvilku trávit na terase? Nejprve ji dopřejte potřebnou předjarní údržbu. 
 
 

Zbavte terasu šedého závoje 

Dřevěná terasa časem získá šedivé zbarvení vlivem povětrnostních podmínek. Tuto optickou vadu na kráse odstraníte poměrně snadno. Na trhu naleznete přípravky, tzv. odšeďovače, které dřevo vyčistí a oživí jeho původní barvu. Chcete-li zvolit mnohem ekologičtější způsob, pak dřevo na terase ručně očistěte, obruste a důkladně jej natřete olejem. Terasu očistěte vždy na jaře a na podzim. 
 

Špíny a prachu zbavte i kámen

Povrch z přírodního kamene je na terase vystaven znečištění trávou, listím, plísněmi, skvrnám od oleje při grilování. Hrubé nečistoty smeťte a terasu umyjte čistou vodou. Použít můžete speciální čističe na kámen a betonové dlaždice. Na řasy a lišejníky použijte také speciální čistič. Pokud kámen či dlažbu ošetříte impregnací, nebudou se mechy, řasy a lišejníky objevovat. 
 

Zastřešení terasy

Pokud se rozhodnete pro posuvné zastřešení terasy, zbavíte se mnoha starostí. Bude vám stačit už jen běžná údržba. Můžete si zde vytvořit například svou pracovnu s výhledem do zahrady. Přes zimu zahradu jednoduše zavřete a nemusíte nikam stěhovat květiny. 
 

Bezúdržbová terasa

Pokud chcete mít terasu bez složité údržby, pak si zvolte materiál jako je dřevoplast nebo vinyl. Nečistoty odstraníte pouze proudem vody, nemusíte nanášet žádnou impregnaci a materiál bude stále jako nový. Vybrat si můžete podlahu, která ladí s podlahou v interiéru. Kompozitní dřevoplast je velmi odolný a s dlouhou životností. Počítejte s tím, že se v prvním roce pokládka změní barevná intenzita o 10-15 %, poté už zůstává barva neměnná. Mastných skvrn od grilování se zbavíte jednoduše odmašťovacím prostředkem a vodou. 

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l