sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Úprava zahrady v japonském stylu

 
Japonská zahrada má své kouzlo, ale jak ji přizpůsobit českým podmínkám? 
 
 

Zahrada v japonském stylu

Umění budování japonských zahrad vychází ze starodávných tradic. Pravá japonská zahrada má zcela pevný řád, který je potřeba při úpravách zahrady vzít v potaz. Inspirujte se a vytvořte si zahradu v japonském stylu. 
 

Nezbytné prvky japonské zahrady

Podle typu japonské zahrady je potřeba zvolit vhodné rostliny a prvky. Nejčastěji jde o velké kameny, lampy, můstky, fontánky či pítka, zástěny z bambusu, apod. Rozvrhněte si umístění jednotlivých prvků a teprve potom mohou začít zemní a výkopové práce, například přivedení zavlažovačů či elektřiny do zahrady. V japonské zahradě trávník nahrazují oblázky či mulčovací kůra, barevné kamínky, atd. Nezapomeňte i na altán a posezení. 
 

Jak na zahradu v japonském stylu 

Vytvořte si vlastní zahradu v japonském stylu. Jak na to? Vytvořit bonsaje vám mohou ve specializovaném zahradnictví, případně můžete navštěvovat speciální kurz. Dalším řešením je nákup hotových bonsajů. Součástí zahrady jsou vodní prvky, je proto potřeba provést výkopy pro bazény nebo jezírka. S návrhem zahrady vám nejlépe poradí zkušený architekt či firma specializující se na budování japonských zahrad. Součástí může být také japonská zimní zahrada, která bude dokonalým designovým prvkem. 
 

Vhodné rostliny

Pokud se pustíme do úpravy zahrady v japonském stylu, je potřeba dohodnout odvoz zeminy, která by jinak narušovala poklidný koncept zahrady. Také je potřeba vybrat správný typ rostlin do zahrady. Typické rostliny jsou sakury, javory, jinan, bambus, mechy, kapradí, traviny, ale také nejrůznější jehličnany. Oblíbené jsou rododendrony a azalky nebo pivoňky. Dřeviny je vhodné zastřihnout do pravidelného tvaru.  

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l