sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Otázky, které si musím položit před stavbou terasy

 
Než se pustíme do stavby terasy, je potřeba si ujasnit, co od ní očekáváme. Podle účelu využití zvolíme velikost terasy.
 
 

1. Jakou terasu chceme? 

Důležité je, jakou terasu chceme, zda bude částečně či celá zakrytá nebo naopak otevřená. Terasa může být zastřešena pergolou, případně markýzou či plachtovou stříškou. Vedle terasy je možné mít na zahradě vybudovaný altán, který bude spojen s domem úzkou cestičkou. 
 

2. Jak bude terasa orientována? 

Důležitý je také fakt, jakým směrem bude dřevěná terasa orientovaná. Nejčastěji se využívá jižní orientace, vhodné je využití i dalších světových stran, vyjma severní. Velmi důležité je také začlenění terasy. Terasa může sloužit jako letní pracovna nebo posezení. 
 

3. Kde terasu založit?

Zastřešené terasy mohou být uloženy v terénu zahrady, v přízemí domu, ale také například napojené na první podlaží. Není výjimkou terasa na garáži, či střeše domu. Zde se řeší jen typ podlahy a zastřešení. 
 

4. Jaký materiál na terasu? 

Nejlevnějším řešením je terasa postavená na rovném terénu. Konstrukce může být dřevěná, z kamene, betonu a dalších materiálů. Dlažbu je možné použít keramickou, WPC podlahu, kámen nebo beton. Dřevěná terasa vynikne u selských stavení, chalup, ale i u moderních domů. Přízemní terasa musí být také opatřena zábradlím, abyste zabránili případnému pádu. Pergoly dřevěné nebo posuvné zastřešení terasy umožní využívat terasu po celý rok. Materiál WPC má vzhled dřeva, není však tolik náročný.
 
Lze jej použít také na obložení okolí bazénu. Díky tomu, že netvoří třísky, nevadí po něm chůze bez bot, zamilují si jej děti i domácí mazlíčci. 

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l