sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Pořiďte si na terasu bonsaje

3.4.2017
 
Lidé si myslí, že jsou bonsaje určitým typem rostlin. Není to však pravda, jde pouze o specifické pěstování rostlin, které zvládne i začátečník. 
 
 

Styly bonsají

Bonsaje můžete pěstovat doma i na terase. Na zahradě mohou bonsaje připomínat staré stromy, které mají silný kmen a košatou korunu. Další stromy mohou mít obnažené kořeny a připomínat rostliny na březích řek a v blízkosti moří. 
 

Dělení bonsají

Bonsaje lze podle tvarování kmene rozdělit do pěti stylů:
 
  • vzpřímený
  • lehce zvlněné kmeny 
  • výrazně zešikmený kmen
  • kaskádový
  • polokaskádový
 

Bonsaje do bytu či na terasu

Bonsaje se dělí na pokojové a venkovní. Typické jsou venkovní bonsaje - borovice. Je upravována tak, aby dorůstala pouze malých rozměrů. Na dřevěné terase či na balkoně, můžete pěstovat všechny stromy, které najdete růst u nás. Můžete si udělat bonsaj ze smrku, jalovce, dubu a dalších stromů. 
 

Bonsaje pro začátečníky

Pokud jste začátečník, který si chce vypěstovat na zastřešené terase, by měl začít ideálně s habrem. Ten má rád polostín. Pro slunné stanoviště můžete vybrat jilm nebo borovici. Nemáte-li možnost dopřát bonsajům dostatek slunce, raději je nezačínejte pěstovat vůbec. Venkovní bonsaje nedávejte na zimu do bytu.
 
Pouze je řádně zazimujte. Bonsaje do interiéru můžete dělat z fíkusu, pelargonií, ibišku, myrty, atd. Mnohé druhy můžete dát v létě ven, v zimě vrátit do bytu. Bonsaje vyžadují dostatek světla a pravidelnou zálivku. Je vhodné umístit je na okenní parapet nebo na schody na terase, kde celý den svítí sluníčko. Nezapomeňte na dostatek hnojiva, které dodá bonsajům dostatek živin. 

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l