sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Jak na budování terasy?

5.4.2017
 
Terasa by měla být součástí každého domu. Poradíme vám, co je potřeba vědět při budování terasy. 
 
 

Terasa nemusí navazovat jen na dům 

Terasa je zpevněná plocha, kterou vybírejte úměrně velikosti zahrady. Mnoho lidí netuší, že terasa nemusí být jen součástí domu. Naopak terasa, kterou obklopuje zeleň uprostřed zahrady, vám přinese obrovské potěšení. 
 

Aby se vešel zahradní nábytek 

Chcete, aby vám terasa dobře posloužila? Měl by se do ní vlézt zahradní nábytek. Správné rozměry terasy by tedy měly být 3,5-4 m2 a pro víceúčelovou terasu pak mají mít 3,5 m2 pro osobu. Terasu můžete umístit také k bazénu. Měly by se pak na ni vejít lehátka. Nezapomeňte také na stínění pergoly
 

Jak vyřešit prostor okolo terasy? 

Pomocí záhonů či velkých květníků můžete zvýšit okraje terasy. U terasy vybudované u domu uvítáte spíše volný průhled do zahrady. Máte-li dům s francouzskými okny, pak je přímo volá po terásce. Pomocí stromů a keřů vytvoříte okolo terasy intimní zákoutí. 

Podstatný je materiál

Materiál terasy vybírejte s ohledem na možnost chodit po ní boso, zejména pokud jde o terasu k bazénu. Vyhněte se oblázkům, štěrku i žulovým kostkám. Oblíbené jsou keramické dlaždice, WPC terasa, ale také zámkovou dlažbu, či kámen.
 
Velmi oblíbené je samozřejmě dřevo. Nehodí se však měkké typy dřeva. Naopak ideální jsou borovice, modřín, dub či buk. Smrk je alternativou pro ty, kdo se chtějí o terasu náležitě starat a pravidelně ji udržovat. Pro náročnější jedince jsou k dispozici také teak, bambus i wenge nebo třeba mahagon. 

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l