sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Jak dát své terase jednotný styl?

6.4.2017
 
Užijte si terasu na míru. Může být vesnická, romantická meditační, atd. Důležitý je nejen výběr rostlin, ale také sjednocení prostoru a stylu. 
 
 

Vyberte si styl terasy

Rostliny na terase můžete pěstovat ve venkovském, viktoriánském či provensálském stylu. Při výběru rostlin na dřevěnou terasu nezapomeňte také na váhu zeminy a květináčů. Terasy umístěné na úrovni terénu ozdobte kameninovými žlaby. Na střešních terasách buďte opatrní, aby unesly zátěž těžkých květináčů a květníků. Nezapomeňte také na pergolu, kterou mohou obepínat růže či vistárie, hrachor, břečťan a další rostliny. 
 

Pozor na jedovaté rostliny

Pokud máte doma malé děti nebo zvířecí miláčky, vyhněte se jedovatým rostlinám v interiéru i na zastřešené terase. Dejte pozor především na rostliny s barevnými bobulemi.  Pokud máte doma alergiky, nedaleko posezení nedávejte rostliny, které způsobují svým pylem alergie. 
 

Venkovský styl terasy

Venkovský styl je u nás naprosto základní a zásadní. Hodí se nejen k venkovským chalupám, ale i k řadovým domkům i mobilnímu domu. Tento styl můžete přenést i na svou terasu. Můžete zvolit například terakotové květináče a tradiční české rostliny, jako kopretiny, pivoňky. Nesmí chybět zelené dřevěné truhlíky. Prohledejte půdu po babičce a najděte puntíkované květináče, smaltované hrnce či staré konve. Nezapomeňte také na muškáty. 
 

Styl viktoriánský - nádech staré dobré Anglie

Domy ve viktoriánském stylu nejsou omítnuty, případně jsou obloženy keramickými pásky,rovněž nechybí kvalitní dlažba, treláže pro růže, zahradní nábytek z ratanu. Rostliny na tuto terasu se hodí buxus, vavřín, mandloň, kamélie, azalky, pivoňky, vřesovce a další. Vyberte si styl a snažte se jej držet, aby nevypadala terasa chaoticky. 

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l