sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Víceúčelová terasa

13.4.2017
 
Terasa je v zimních měsících opomíjenou součástí domu, kdy se používá maximálně tak na uskladnění dříví. Její čas nastává až s příchodem prvních jarních paprsků.
 
 

Bez střechy ne

Terasa se dá využívat mnoha způsoby, ale obvykle tento plácek před domem slouží hlavně ke grilování, posezení s nejbližšími či prostému opalování. Tyto aktivity se ale vážou na hezké počasí, jakmile se zamračí a přijde déšť, je vám obvykle terasa k ničemu. Tedy pokud si nepořídíte zastřešení terasy. To může mít mnoho podob, ale nejčastěji se pro tyto účely využívá zahradní pergola. Ta nejenom zvládne zakrýt potřebnou plochu, ale působí i jako estetická součást domu.
 

 

Kvalitní podlaha

Zapomínat byste ale neměli ani na podlahu. Tradičně se v tomto případě užívá hlavně klasická či zámková dlažba. Pokud však nechcete chodit po studeném kameni, měla by vaše volba padnout na umělý trávník. Dobrý řešením je i wpc podlaha. Na první i druhý pohled vypadá jako dřevo, ale o přírodní materiál se nejedná. Alespoň ne z větší části. Tato podlaha je kombinací dřeviny a umělé hmoty. Díky tomu postrádá všechna negativa přírodního materiálu. Neklouže, je zcela bezúdržbová a přitom vypadá pořád dobře. A nemusíte se bát ani zapíchnuté třísky v chodidle.
 

Zařízení

Pro zařízení terasy nic moc nepotřebujete. V podstatě stačí nakoupit zahradní nábytek a je to. Nábytek může být klidně i z kovu či umělé hmoty, ale tím na nikoho příliš dojem neuděláte. Dnes se dá pořídit kvalitní venkovní posezení ze dřeva za přijatelné ceny. V případě, že na tom zrovna nejste po finanční stránce příliš dobře, můžete se podívat po nábytku ve výprodeji. 
 

Bez velkých nákladů

Pořízení si zastřešené terasy nemusí nutně zdevastovat rodinný rozpočet. Stavebnicové pergoly jsou poměrně levné a ani za kvalitní podlahu nemusíte vyhazovat zbytečně moc. I kvalitní nábytek se dá koupit z druhé ruky, stačí pouze umět hledat.

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l