sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Terasa s kvalitní podlahou

24.4.2017

Terasa je obvyklou součástí všech rodinných domů. Může se jednat pouze o prostý plácek, který se nijak nevyužívá nebo naopak o centrum většiny letních domovních aktivit.

 

Kvalitní podlaha je základ

Stavba terasy by měla začít od podlahy. Ta je alfou a omegou celé konstrukce. Pokud vám jde o kvalitu, s běžnými kachličkami se určitě nespokojujte. Mnohem lepší je použít kámen, nebo ještě lépe, zámkovou dlažbu. Té nechybí odolnost ani ladnost. Někdo ale dává přednost dřevu, nejtypičtějšímu materiálu, ze kterého se terasy staví. Nejste-li ale závislí na jeho vůni, raději se přikloňte k wpc podlaze. Stojí podobné peníze, ale postrádá většinu neduhů dřeva.

 

Měli byste si pořídit i střechu

Terasa bez střechy je jako auto bez kol. Díky zastřešení terasy nebudete limitováni počasím a můžete si užívat posezení venku i za vydatných dešťů. Střecha obvykle nemůže samostatně fungovat, je proto lepší vybrat si pergolu. Volba materiálu by se měla odvíjet od surovin, které se použily na stavbu podlahy. Kamenné podloží může fungovat i s hliníkovou pergolou, ale pokud jste si zvolili dřevo, měli byste u této suroviny zůstat i v případě pergoly.
 

 

Nový nábytek

Jakmile máte na čem stát a neprší na vás, měli byste zapřemýšlet nad tím, na co si sednout. Plastové židle jsou sice fajn, ale chcete-li používat terasu i ke společenskému vyžití, měli byste je nechat ležet ve sklepě. V současnosti se dají pořídit krásné dřevěné venkovní sestavy, které sice nejsou nejlevnější, ale poskytují komfort a mají dlouhou životnost. Levnější variantou je kovový nábytek. Postrádá sice atraktivitu dřeva, ale je to rozhodně lepší řešení než plast.
 

Důležitá součást domu

Nepodceňujte význam terasy. Ve velké části roku jistě oceníte, že nejste nuceni vysedávat jen za zdmi svého domu, ale že máte hned vedle zařízené venkovní posezení, kde si můžete vychutnat kávu či poklábosit s přáteli na čerstvém vzduchu.
 

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l