sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Jak na krásnou dřevěnou terasu?

 
27.4.2017
 
I na malém pozemku si můžete vybudovat dřevěnou terasu. Otevřený prostor poslouží pro relaxaci, grilování.
 
 

Odolná exotická dřeva

Pro stavbu terasy se hodí celá řada materiálů. Nejtypičtější variantou je použití exotických dřevin, jde však o poměrně drahou záležitost. Některé exotické dřeviny mají skutečně větší odolnost než naše dřeviny. Nejčastěji se používá borovice a smrk. 
 

Kolik chcete investovat? 

Při budování terasy je důležité již předem si určit, kolik chcete do její stavby investovat. Bude terasa zastřešená či nikoliv? Podle financí pak volíme i materiál. Dřevěnou terasu si můžete nechat vyrobit na míru nebo se do ní pustit svépomocí. V případě, že chcete terasu využívat po celý rok, můžete zvolit posuvné zastřešení, které je velmi praktické na funkčnost i údržbu. V létě bude v terase příliv čerstvého vzduchu, v zimě dostatek tepla. 
 

Projekt pro terasu 

I terasa si vyžádá zpracování projektu. Je potřeba si uvědomit, k jakým účelům bude terasa sloužit a co se od ní očekává. Rovněž byste si měli velmi důkladně naplánovat, jaký materiál a kolik ho budete potřebovat. Nemůže se vám tak stát, že v průběhu skládání terasy zjistíte, že vám chybí několik prken. 
 
 

Údržba terasy 

Terasu se zastřešením je potřeba pečlivě udržovat. Největší položkou budou speciální vosky a oleje na impregnaci a ochranný nátěr terasy. V případě, že zvolíte například WPC materiál, ušetříte si náklady na údržbu i čas. Tento materiál oproti dřevu nehnije a neplesniví, nenapadne ho dřevokazný hmyz či houby. Materiál vypadá na první pohled jako dřevo a v našich zeměpisných šířkách je velmi populární. 

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l