sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Jak na terasu dokonalou v každém detailu?

3.5.2017
 
Dřevo je stále oblíbenějším materiálem, který architekti v zahradách používají. Na rozdíl od kamene působí teplým a harmonickým dojmem. 
 
 

Exotika vede

V posledních letech se nabízená škála dřevin rozrostla o exotické druhy. Dřeviny pocházející z oblastí Jižní Ameriky, jihovýchodní Asie jsou velmi odolné a kvalitní. Vedle známého teaku mezi ně patří bangkirai, massarunduba, cumaru, merbau, wenge a mnoho dalších druhů. Tyto dřeviny mají vysokou odolnost vůči vlhkosti a také velmi vysokou tvrdost. Chcete-li terasu z exotických dřevin, počítejte s vyššími pořizovacími náklady. 
 

Patina na dřevě

Dřevo má přirozenou vlastnost, že časem působením vlivů na sebe získává stříbrno-šedou patinu. Toto odplavování přirozeného barviva se děje i u exotických dřevin. Pro udržení přirozené barvy dřevěné terasy lze použít teakový olej, bezbarvý nebo s přirozeným pigmentem. Nové druhy dřevin jsou často levnější oproti klasickému teaku, který již je v našich zahradách stálicí. 
 

Zastřešení terasy 

Dřevěnou terasu je vhodné zastřešit. Posuvné zastřešení pomůže zútulnit terasu, lze ji také využívat po celý rok. Díky posuvnému zastřešení proměníte svou terasu v zimní zahradu, na které můžete sedět s notebookem na klíně nebo s dobrou knihou či pěstovat oblíbené exotické rostliny. 
 

Co nejmenší náročnost na údržbu

Ne každý má čas se maximálně věnovat údržbě zahrady a terasy, v tom případě vybírejte materiály, které nejsou náročné na údržbu. Moderní zastřešení terasy z polykarbonátu vyžaduje jednou za čas umytí wapkou nebo vodou se saponátem a hadříkem. Dřevěnou konstrukci pergoly můžete vyměnit za hliníkovou. Tu nemusíte nijak natírat, přesto má dlouhou životnost. 

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l