sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Jak se starat o ratanový nábytek?

 
9.5.2017
 
Užít si léta s přáteli můžete nejen na dovolené, ale i doma na zahradě. Pergoly jsou dnes běžnou součástí zahradního inventáře. Stejně důležité je ale i sezení.
 
 

Možnosti posezení

V rámci zahradního posezení existuje celá řada možností. Když eliminujeme nevzhledné plastové židle a vyhneme se také nepřirozenému kovovému nábytku, zůstane nám už jen dřevo. A posezení ze dřeva není nic levného. Můžete si pořídit zahradní sestavu z dubu či smrku, ale připravte si větší obnos peněz. Navíc péče o dřevěný nábytek může být skličující. Chcete-li utrácet za kvalitu, raději investujte své úspory do ratanu.
 

Ekologické i vkusné

Ratanový nábytek je vkusným vybavením vhodným do každé zahrady a pod pergolu. Venkovní posezení se vyrábí hlavně z neloupaného ratanu, který je velice odolný, zvláště je-li nalakován. Materiál se získává z palmy, ovšem ta se k tomuto účelu nezpracovává celá, ale pouze její kořeny. V tom je oproti našemu dřevěnému nábytku, pro který je nezbytné kácet stromy, velký rozdíl. Palmy nejsou jakkoliv dotčené a mohou zvesela růst dál.
 

Péče

Pečovat o ratanový nábytek příliš nemusíte. Stačí ho jednou za čas zbavit prachu buď suchým hadříkem nebo prachovkou. Není nutné používat k jeho očištění saponáty ani jiné chemické prostředky. Ratan by neměl být dlouho vystaven slunečnímu záření, jinak začne blednout. V takovém případě je dobré nábytek natřít speciálním olejem. Pozor byste si měli také dát nato, kde je ratanový nábytek uskladněn. Rozhodně by neměl být v blízkosti zapnutého topení. Jedná se totiž o tropickou rostlinu, která je zvyklá na vyšší vlhkost.
 

Ideální volba

I když není ratan zrovna nejlevnější, lepší nábytek si nemůžete k venkovnímu sezení přát. Nemusí se obrušovat ani pravidelně natírat, stačí se pouze řídit několika základními poučkami a vydrží vám dlouhá léta. Bude krásně vypadat i na zastřešené terase

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l