sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Jak připravit na jaro dětské hřiště?

15.5.2017
 
Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády a na to se těší hlavně naši nejmenší. Zima nestála za nic a sněhuláky šlo stavět za celou zimu maximálně dvakrát. O to víc se těší, až si užijí na hřišti.
 
 

Prohlédněte šroubky

Dětské hřiště není na českých zahradách žádným výjimečným jevem. Jedná se o konstrukci, která svým vzhledem připomíná hrad se skluzavkou a pro předškolní děti je to ráj. Na děti můžete dohlížet ze zastřešené terasy. I po celkem mírné zimě může být hřiště notně poničené, je tedy důležité ho důkladně prohlédnout. Jako první byste měli zkontrolovat šrouby a matky. Mrazy dokážou  poškodit spojovací materiál natolik, že popraská. V tom případě je nutné sáhnout k výměně. Uvolněné šrouby pak pouze stačí dotáhnout.

Musí být dobře ukotvené

Jakmile se ujistíte, že hřiště drží pohromadě, měli byste se zaměřit na jeho stabilitu. I ukotvení může během zimního období polevit. V případě, že konstrukce není v základech příliš pevná, zkontrolujte všechny kotvy. Poničené kusy vyhoďte a hřiště stabilizujte pomocí kotev nových. Zajímat byste se měli i o dřevěnou střechu. Ochranný nátěr mohlo klima zimních měsíců zcela eliminovat. Obroušení desek a nanesení nového nátěru dá vše do pořádku.
 

Kontrola příslušenství

Stejně důležitá jako kontrola kostry hřiště, je i revize různých příslušenství. Mezi ta se řadí hlavně skluzavky, držadla či žebřík. Vyviklanou stavbu děti většinou opustí, ale jak se prohýbá jen jedna část, obvykle na to drobota nijak nereaguje. Zde se vůbec nezdržujte opravami, ale rovnou přejděte k výměně. Jednotlivé komponenty se dají snadno dokoupit a škudlení nestojí za případný úraz.
 

Skvělé pro hraní

Koupit k terase hřiště je pro vaše ratolesti, ale i pro vás samotné, určitě výhra. Děti se mají kde realizovat a vy je můžete mít alespoň pod dohledem. Pokud nechcete každé jaro hřiště dlouze opravovat, důkladně ho zazimujte. Ušetříte si tím starosti i peníze.

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l