sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Jak na život na terase i v zimě?

 
13.6.2017
 
Ocenili byste možnost vyjít si a sednou na terasu i v zimě? Nemusíte ji využívat jen v létě. Máte-li na terase zastřešení, může vaše terasa bojovat  i s nepříznivým počasím. 
 
 

Jak na zastřešení terasy

U terasy není doporučováno rovné zastřešení, které by v případě velkých přívalů sněhu hrozilo poškozením nejen střechy, ale celé terasy. Zastřešení pro terasu si můžete vybrat z několika variant. Důležité je si zodpovědět otázku, zda vám stačí mobilní zastřešení nebo potřebujete pevnou konstrukci. 
 

Posuvné zastřešení

Posuvné zastřešení terasy se vyrábí z polykarbonátu a hliníkových profilů. Někdy je využíváno tvrzené bezpečnostní sklo, především na boční stěny konstrukce. Tato varianta vám může připomínat zastřešení bazénu. Jednotlivé díly jsou umístěny v kolejnicích a jsou posuvné, takže si sami nastavíte velikost otevření terasy. 
 

Pro zahřátí

Abyste v zimě na terase  nemrzli se nestačí jen přikrýt dekou a do ruky vzít horký nápoj. Je potřeba si na terasu pořídit také vhodné zahradní topidlo. V nabídce jsou nejčastěji dva typy topidel a to tradiční stojanová nebo závěsná topidla. Ta se jednoduše montují na zeď, ale lze je usadit na praktický stojan, který podle potřeby můžete přemisťovat. 
 

Masivní konstrukce

Z bezpečnostních důvodů jsou topidla opatřena pojistkou proti pádu. Pokud spadnou, okamžitě se odpojí od zdroje vytápění. Pokud zvolíte masivní konstrukci topidla, nevyvrátí je ani silný vítr. Elektrická topidla by měla mít co nejvyšší proudovou ochranu označovanou jako IP. Její výši vám sdělí prodejce. Některé modely jsou opatřeny také ochranou proti stříkající vodě. 

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l