sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Jaký typ zastřešení můžeme vybrat na zahradu?

20.6.2017
 
Terasa je prostor u domu, který začínáme brát na zřetel hlavně s příchodem letního počasí. Vždyť kdo by si nechtěl jednou za čas užít venkovní pohody o samotě s dobrou knížkou nebo s přáteli u skleničky něčeho dobrého.
 
 

Základní zastřešení

 
Nedílnou součástí každé terasy by měla být střecha. Ostré sluneční paprsky nejsou s naší kůži zrovna zadobře. I pár minut na letním sluníčku může způsobit kožní problémy. Proto je vhodné pořídit si alespoň slunečník nebo lépe, markýzu. Ani velký slunečník kolikrát nedokáže zastínit potřebnou plochu, což je problém hlavně při větších sešlostech. Dobře zvolená markýza dokáže zakrýt mnohem větší prostor a navíc je daleko elegantnější. Ovšem stejně jako slunečník ani markýza neodolá vodnímu živlu a nedá se tak použít při dešti
 

Optimální řešení

 
Něco jiného už je pergola. Tento typ konstrukce se na zahradách po celém světě používá již dlouhá staletí a i v současnosti je stále velice populární. S kvalitní střechou se jedná o ochranu nejen proti nepříjemnému slunci, ale i proti otravnému dešti. A není to nic drahého. Prefabrikovaná pergola se dá pořídit velice levně. Její montáž je navíc poměrně jednoduchá. Kdo chce za každou cenu ušetřit, ten si může pergolu postavit svépomoci. Stačí k tomu pouze materiál, špetka umu a alespoň dva volné víkendy.
 

K celoročnímu užívání

 
Nejlepší, ale zároveň i cenově nejméně dostupné, je zastřešení terasy s posuvnými dveřmi. Zimní zahrady sice v poslední době podstatně zlevnily, ale pořád se jedná o poměrně drahou záležitost. Za hodně peněz je ale v tomto případě i hodně muziky. Díky zimní zahradě je možné využívat terasu 365 dní v roce. To samozřejmě platí pouze v případě, že se vytápí.
 

Minimálně proti slunci

 
I když není potřeba vybírat rovnou to nejdražší, zastřešení by mělo fungovat nejen proti slunci, ale zastavit i déšť. To splňují hlavně pergoly, potažmo zimní zahrady. V nouzi ale stačí i prostý slunečník nebo sofistikovanější markýza. Spáleniny jsou totiž mnohem nepříjemnější a nebezpečnější než mokré oblečení.

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l