sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Co použít na stavbu terasy?

21.6.2017
 
Postavit si terasu u domu by mělo být povinností pro každého, kdo si chce užívat v jarních a hlavně letních měsících venkovní pohodu. Není nutné kvůli tomu vynakládat miliony nebo denně na terase dřít. 
 

Jednoduchá podlaha

 
Žádná terasa se neobejde bez podlahy. Není však potřeba vyrábět pracně dřevěné podloží. Hezky vypadá i kámen nebo zámková dlažba. Hlavně dlažba do zámku je v poslední době hodně oblíbená. Nejen, že je k dispozici za poměrně příznivé ceny, ale je i extrémně odolná a nechybí ji ani estetické vlastnosti. Terasa není tak zatěžována jako například příjezdová cesta, proto není nezbytné pořizovat zrovna tu nejodolnější dlažbu. Při stavbě stačí vybudovat základní štěrkové podloží v cca 30cm výkopu a do toho usadit dlažbu na sucho. Během jediného dne může být podlaha hotová, aniž by to stálo přehnané úsilí či peníze.
 
 

Nezbytná střecha

 
Terasa bez zastřešení je poloviční. Jakmile přijde byť jen lehký déšť, je tento prostor bez střechy prakticky neobyvatelný. Proto by každá terasa měla mít zastřešení v podobě pergoly. Pergola se dnes nemusí vyrábět svépomoci, dá se běžně koupit v obchodě. Samozřejmě je nezbytné ji složit, ale tento úkol je ještě jednodušší než tvorba podlahy. Jakmile bude konstrukce smontována, upevní se zčásti k domu a zčásti do země. Kdo by si na to netroufal, může se předem domluvit s dodavatelem, který pergolu rád sestrojí i upevní. Obvykle je ale nutný příplatek.
 

Vhodný nábytek

 
Jakmile jsou všechny práce hotové, stačí už jen vytáhnout zahradní nábytek a užívat si čerstvý vzduch. Nábytek může být z plastu, ale mnohem vhodnější je ratan, který je sice poněkud dražší, ale zato v našich klimatických podmínkách prakticky nezničitelný. Není potřeba ho nikam speciálně ukládat. Vydrží i na dešti. 
 

Během víkendu

 
S dobrým plánováním se dá zastřešená terasa vybudovat za dva dny. Při použití správných materiálů a vhodného vybavení se navíc nemusí jednat ani o kdovíjak drahou investici. Kapitola sama pro sebe je nábytek. Nezajímavý plast je levný, ale kdo má navíc pár tisíc, měl by je investovat do něčeho vkusnějšího, třeba do ratanu.

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l