sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Jak vybrat kovový nábytek na terasu?

22.6.2017
 
Zahradní nábytek z kovu je správnou volbou v případě, že chce nábytek nenáročný na údržbu a s dlouhou životností. 
Jak vybrat nábytek z kovu? 
 
Spolu s umělým ratanem je kov jedním z nejoblíbenějších materiálů na výrobu zahradního nábytku. Flexibilita zpracování kovu umožňuje výrobcům vytvářet celou řadu vzorů a stylů od klasických až po moderní. Kov je dodáván z výroby upravený práškováním, díky tomu odolává i vlhku a deštivému počasí. 
 

Kovový nábytek z litého hliníku

 
Existují 3 základní typy kovového zahradního nábytku. Zahradní nábytek z litého hliníku - je lehký, elegantní. Skládá se zpravidla z hliníkové kostry s textilní výplní. Hliník nepodléhá rzi a proto jej můžete mít venku po celý rok. Vzhledem k nízké hmotnosti jej můžete přenášet. 
 

Kovový nábytek z litiny

Litinový nábytek je velice těžký a masivní. I tento můžete nechat venku v každém ročním období. Tento typ kovového nábytku si můžete nechat vyrobit v různých barvách a vzorech. Lze docílit moderního i historického vzhledu. Pokud je poškozen ochranný nátěr, může podléhat korozi. 

 

Zahradní nábytek z oceli

Na zastřešené terase se bude vyjímat také nábytek z oceli. Jedná se o atraktivní a cenově dostupné řešení. Je velmi lehký, vyrábí se z dutých trubek a profilů. Zpravidla se jedná o moderně působící kusy nábytku, které se hodí jak do exteriéru tak do interiéru. Ocel má vysokou tendenci podlehnout rzi, pokud o ni správně nepečujete. Jednou za čas nábytek zkontrolujte a obruste, případně přetřete postižená místa. 

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l