sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Čím udržet slunce na uzdě? Markýzou!

29.6.2017
 
Markýza prodlouží dům, je ideální ke stínění terasy, ale hodí se i na balkón. Ukotvit ji můžete na stěnu nebo strop. Zvládne i jemný deštík, ale pozor, není to deštník. 
 
 

Investice do markýzy

Markýzu si pořizujeme na několik let. Investice do zahradní markýzy rozhodně není na pár týdnů, proto si pro její realizaci zvolte ověřenou firmu. Špatně provedenou montáží dojde zpravidla ke znehodnocení celého výrobku. Cena za markýzy se pohybuje v řádu několika tisíců až deseti tisíců. 
 

Na terasu či balkón

 
Klasické výsuvné i kazetové markýzy můžete ukotvit jak na stěnu domu, tak na strop. V nejnutnějším případě se instalují i na krokve. Vhodné jsou na terasy, balkóny, lodžie i okna. Často se používají také svislé fasádní markýzy. Ty slouží k zastínění oken a lodžií.
 

Typy markýz

 

Vybrat si můžete hned z několika typů markýz. Na terasy jsou ideální kloubové, které mají látku navinutou na hřídeli. Kazetové markýzy mají tu výhodu, že je možné je uschovat do kazety ve chvíli, kdy ji není potřeba využívat. Volně stojící markýzy jsou velmi odolné, stabilní. 
 

Jak na montáž?

 
Než se pustíte do montáže markýzy, je potřeba si zkontrolovat, zda v balení nechybí nějaký díl. Místo, kde bude zavěšena markýza, musí být zcela v rovině. Důležité je vědět z čeho se skládá fasáda a jak je tlusté zateplení. Podle toho zvolíte montážní materiál. Markýzu montujeme do výšky nejméně 220 cm od podlahy. Připojení k síti musí být chráněno přepěťovým jističem. Práci na elektrické síti mohou vykonávat pouze osoby s určenou odbornou způsobilostí. 

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l