sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Jak na stylovou terasu?

28.4.2017
 
Terasa je místem pro odpočinek i pro vytvoření nenásilného přechodu mezi domem a terasou. Dřevěná terasa vyžaduje větší péči než umělé materiály. 
 
 

Terasa za pár dní

Terasu si můžete vybudovat sami nebo se obrátit na specializované firmy, které vám ji vytvoří v řádu několika dní. Vybrat si můžete klasickou dřevěnou terasu nebo atypické řešení na míru, kde si však počkáte zpravidla několik týdnů. Terasu je možné si vybudovat kdykoliv po celý rok, ale plánovat je vhodné ji s předstihem. 
 

Stavějte raději v létě

Ideálním řešením je terasu a zastřešení terasy si naplánovat v zimě a do jejího budování se pustit v létě. Každý typ dřeva má jinou vlhkost a potřebuje jiný čas pro vyschnutí. Podzim a zima jsou ideálním obdobím, díky tomu předejdete dalším nákladům na rychlé vysušení terasy. 
 

Terasa v zahradě

V teplejších dnech bude impregnované dřevo rychleji schnout. Pokud používáte WPC podlahy, je jejich montáž rychlá a jednoduchá bez ohledu na počasí. Při volbě materiálů je důležité to, jak často budeme terasu využívat a jak moc o ni chceme a můžeme pečovat. Při plánování terasy si zvolte, zda ji doplníte o zábradlí, zastřešení, pergolu, nábytek, vířivku nebo bude sloužit jako letní kuchyně a budeme v ní mít elektřinu, vodu a odtok kanalizace. 
 
 

Jakou podlahu?

Podlaha terasy může být různá. Nejčastěji používáme dlažbu v podobě kamene, zámkové dlažby nebo keramických dlaždic. Vhodný není přírodní kámen, na kterém by byla chůze spíše nepohodlná. Zajímat by nás měla odolnost dlažby vůči mrazu. Tradičním materiálem je dřevo. Vybrat si můžete tradiční tuzemské dřeviny i exotické, které jsou mnohem dražší. 

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l