sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Jak si postavit terasu?

17.5.2017

Terasa je běžnou součástí většiny rodinných vilek a hlavně v letních měsících patří mezi nejvyhledávanější části domu.
 
 

Podlaha z kamene

Pro většinu lidí je terasa spojená s odpočinkem. V tomto prostoru se griluje, popíjí s přáteli nebo jen tak lenoší. Vybudovat kvalitní terasu ale nemusí být žádný med, zvláště podlaha může dát jednomu zabrat. Není potřeba složitě budovat podlahu ze dřeva nebo zámkové dlažby, jsou i jiné typy podloží, které se vytvářejí daleko jednodušeji. Je možné využít umělé materiály nebo se naopak zaměřit na přírodní kamenné podloží. Úplně nejjednodušším a z ekonomického hlediska nejideálnějším řešením je použít kameny z řeky a zasadit je do hlíny. Skutečně to funguje, takto se staví i zahradní chodníky.
 
Tip: posuvné zastřešení terasy Ideal

Jednoduchá střecha

Abyste nemuseli být závislí na vrtoších počasí, měli byste terasu zakrýt střechou. Nemáte-li peníze na vyhazování, můžete k tomuto účelu využít stavebnicovou pergolu. Je levná a rychle postavená. Svůj účel splní i ty nejlevnější typy, ale pokud chcete, aby terasa vypadala k světu, měli byste přece jen zahrabat hlouběji v peněžence a koupit pergolu, která bude nejen chránit před deštěm, ale také zvládne navíc plnit i estetickou úlohu.
 

Dražší řešení

Pokud nemusíte řešit finance, je pro vás pohodlnější pořídit si zastřešení terasy s posuvnými dveřmi. Díky zimní zahradě si budete moci užívat venkovního posezení i při sněhové vánici. Kvalitní zahrady si i v mrazivých dnech dokážou udržet příjemné klima, takže i když na chvíli usnete, umrznutí se bát opravdu nemusíte. Terasové typy navíc vytápí stěna domu, což ještě zvyšuje tepelnou pohodu v interiéru zimní zahrady.
 

Žádné velké investice

Není potřeba mít před domem přepychovou terasu. Užívat si sluníčka i přítomnosti přátel se dá snadno i na prostší terase, která však nemusí vypadat vůbec zle. Stačí pouze vědět, jak na to.
 

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l