sk   en     de    pl    ru 

ČECHY 273 139 500 | MORAVA 513 036 300

Zavřít X

Jak na terasu u domu?

14.6.2017
 
Terasa by měla být součástí každého rodinného domu. Je to místo, kde si můžete na jaře, v létě i v raném podzimu sami nebo s přáteli užívat posezení v přírodě, aniž byste museli opustit svůj pozemek.
 
 

Plánování

Začátkem každého většího projektu by měl být kvalitní plán a to samozřejmě platí i v případě terasy. Předně je potřeba si ujasnit, kde terasa bude stát. Nejideálnější je situovat venkovní posezení k části domu, kde se nacházejí vstupní dveře. Nemusí to být zrovna hlavní vchod, dveře mohou vést do obývacího pokoje či do kuchyně. Takovéto řešení vám usnadní přechod z interiéru na terasu, protože se zbavíte obcházení celého domu.
 

Přírodní vzhled

Měli byste si také ujasnit, který materiál ke stavbě použít. Dáváte-li přednost přírodním surovinám, dřevo je volbou číslo jedna. Jednou za čas sice bude potřeba konstrukci přetřít ochranným lakem, ale do prostředí zahrady se dřevěná terasa hodí nejlépe. Vhodným kompromisem jsou wpc podlahy. Od dřevěných je nerozeznáte. Mají však mnohem lepší vlastnosti. Jsou výrazně odolnější a není potřeba je udržovat v kondici nátěry. Díky svému přirozenému vzhledu navíc můžete k terase z wpc připevnit i pergolu ze dřeva.
 

Účinně chrání před deštěm

Pergolu byste do svého plánu na dokonalou terasu měli rozhodně připojit. Na zastřešené terase můžete totiž fungovat i ve chvílích, kdy se venku žení všichni čerti. Navíc zároveň poskytuje i účinnou ochranu před pálivými slunečními paprsky, což oceníte zejména v letním období. Pergolu lze navíc doplnit i bočními stěnami. Ty hrají zejména úlohu větrného štítu. Díky kvalitnímu zastřešení můžete natáhnout sezónu venkovního sezení od jara až do pozdního podzimu.
 

Levnější řešení

Spokojíte-li se pouze se stříškou proti slunci, můžete si pořídit mnohem levnější markýzu. I ta dokáže zpříjemnit venkovní pohodu, jen byste ji neměli používat v dešti.

Video

 

 

 


2015 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l